Ev Taşıma Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kaliteli ev taşıma hizmeti, ev eşyası taşıyan profesyonel evden eve nakliyat firmaları tarafından yapılmalıdır. Türkiye taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren nakliyat şirketleri, müşteri taleplerine çözüm sağlayacak şekilde farklı ve nitelikli taşıma yöntemleri kullanmaktadırlar.

Ev taşıma firmalarının, şehiriçi veya şehirlerarası taşınma sürecinde müşterilerine sağladığı kolaylıkların bazılarını sıralamak gerekirse;

 • Eşya paketleme ve kolileme
 • Kırılabilecek eşyaların kolilenmesi
 • Pratik mobilya montajı
 • Klima, avize ve beyaz eşya montajı
 • Asansörlü eşya taşıma
 • Sigortalı nakliyat gibi alternetifler bazı çözüm kolaylıklarıdır.

Profesyonel evden eve nakliye, son yılların en çok tercih edilen ve aranan trend hizmetleri arasında yer almaktadır.

Zaman tasarrufu ve güvenilirlik açısından değerlendirmek gerekirse; kısa sürede konforunuzdan ödün vermeden yeni yaşam alanınızın keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

ev taşıma firmaları
evden eve nakliyat ve taşımacılık

Şehirlerarası Ev Taşıma 

Nakliye sektöründe 12 ay boyunca taşımacılık yapılmaktadır. Ülkemizde, şehirlerarası ev taşıma dönemi genellikle yaz aylarında hız kazanmaktadır. Okulların eğitime ara vermesi, aynı dönemde memurların tayinleri ve ilden ile yer değiştirmesi taşımacılık faaliyetlerini yoğunlaştırmaktadır. Taşınma ile ilgili tarih aralıklarınız bu zamanı kapsıyorsa, haftalar hatta aylar öncesinden şehirlerarası evden eve nakliyat firmaları ile irtibata geçmeli ve taşınmanız için gerekli rezervasyonunuzu yaptırmalısınız.

 • Şehirler arası ev taşıma süreci, planlanan taşıma organizasyonunun  en zor bölümüdür. Aylar öncesinden en yakın nakliyat firmaları ile irtibata geçilmeli ve fikir alışverişi yapılmalıdır.
 • Özellikle şehirler arası evden eve nakliyat sırasında gidilecek yol kilometre olarak fazla olacağından, taşıyıcı firmaya büyük sorumluluk yüklenmektedir.Tamda bu sebepten ötürü firma seçimi konusunda çok titiz ve çok seçici davranmalısınız.

Şehiriçi Ev Taşıma kolaylıkları

 • Şehiriçi ev taşıma kolay gibi görünsede diğer nakliyat kategorilerine nazaran zor ve telaşeli bir iş. Tek başınıza taşınma işini yapmanız imkansızdır. Eşyalarınız toplanmış olsa dahi, bu eşyaların sevk edilmesi için bir kamyona ve kamyonete ihtiyaç duyarsınız. Bu yapılacak işlerin tamamında, profesyonel şehir içi evden eve nakliyat firmaları sizin için tüm kolaylıkları sağlamaktadır.
 • Günümüzde taşıma işi yapan hamaliye ekipleri artık şehiriçi taşımalarda sadece eşyayı taşımakla kalmıyor eşyanın toplanması ve geri yerleştirilmesinde de yardım ediyor. Böylelikle taşınma sürecinizde yaşanan iş yükünüz azalmış oluyor. 
 • Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte şehiriçi ev taşıma hizmetlerinden faydalanan insanlar artık asansörlü nakliyat ayrıcalıklarından yararlanmak istiyor. Taşınma sırasında asansörlü evden eve nakliyat tercih edilmesinde en önemli neden eşyaların evden boşaltılırken yeni eve sevk edilirken hasar görmesini engellemek oluyor.
antalya evden eve nakliye
antalya ev taşımacılık 05326072968

Ev taşıma firması seçerken nelere dikkat edilmelidir?

 • Vaad edilen taşımacılık hizmet faktörleri göz önünde bulundurularak iyi araştırma yapılmalı, ev taşıma fiyatları ve alternatif seçenekler iyi analiz edilmelidir.
 • Ev taşıma firması seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli ve en temel konulardan bir diğeri ise; taşıma yapılması için anlaştığınız veya nakliyat fiyat teklifi aldığınız firmalar arasından en iyi nakliyat firmasını seçmektir.

Günümüz koşullarında nakliye sektöründe iş yapan firmaların çoğu, ulaştırma bakanlığı tarafından verilen L1, L3, K1, K3 gibi çeşitli taşıma yetki belgelerine sahiptirler. 

 • Ev taşıma yapılacağı zaman muhakkak anlaşma yapılan firmanın taşımacılık belgeleri istenmeli,belgelerin hangi kapsamda olduğu ve geçerlilik sürelerine dikkat edilmelidir. 

Ev Taşıma Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

 • Ev taşıma fiyatları, şehiriçi nakliyat, şehirlerarası nakliyat ve asansörlü nakliyat gibi genelinde çok kapsamlı bir iştir ve net bir fiyat aralığı yada tarifesi söz konusu değildir.
 • Nakliye firmaları, müşterileri tarafından talep edilen iş yükünün ve hizmet kapsamının seçeneklerine göre, serbest piyasa koşullarını göz önünde bulundurarak fiyat teklifleri oluşturmaktadır.

Fiyat kıyaslama nasıl olmalıdır?

Şehiriçi ev taşıma fiyatları ile şehirlerası evden eve nakliyat  fiyat tarifesi aynı orantıda kıyaslanamaz. Veyahut en iyi tavsiye edilen, ulaştırma bakanlığı tarafından verilen yetki belgeli nakliyeciler, kaliteli hizmet sunan taşıma firmalarının size sunacağı teklifle belgesiz taşıma firmalarının fiyat teklifleri aynı orantıda kıyaslanamaz. 

Örneğin bir ev taşıma işinde asansörlü taşımacılık tercih ediliyorsa daha pahalı, asansör tercih edilmiyorsa daha ucuz taşıma gerçekleşecektir diyebiliriz. 

Taşınacak olan eşya durumuna göre fiyat teklifi verecek  ev taşıma firmaları hakkında bilgi sahibi olmanız bütçenize uygun ve ucuz fiyatlı nakliye bulmanızı sağlayacaktır. Bu hususta işininin ehli, profesyonel ekip barındıran,ücretsiz nakliye ekspertiz hizmeti sunan bir firmadan yardım almak istiyorsanız hemen tıklayın.

taşıma sigortası
sigortalı ve sözleşmeli ev taşıma

Sigortalı Ev Taşıma nasıl yapılır? Sigortalı Taşımacılık nedir?

Sigortalı taşımacılık denince özetlemek gerekirse;

 • Nakliyat Emtea Sigortası, herhangi bir eşya veya yükün, onu taşımaya uygun karayolu, havayolu, denizyolu ve demiryolu nakil araçlarıyla A noktasından B noktasına sevk edilmesi esnasında uğrayabileceği zarar, hasar ve kayıpları sigorta poliçesinde belirtilmiş, Taşıma Sigortası Genel Şartlar ve Özel Şartlar kapsamında güvence altına alan sigorta ve kasko türüdür.

 Ev taşıma herkesin bildiği gibi meşeakatli bir iştir. Küçük çaplıda olsa kazalar taşıma işinde kazalar hepimizin başınıza da gelebilir.

 • Sigortalı ev taşıma önemini belirtmek gerekirse olası bir hasar durumuna karşı sigortalanarak eşyaların güvence altına alınmasını ve gönül rahatlığıyla taşınmasına olanak sağlar.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top
Fiyat Almak İçin Hemen Arayın